Kręgle. Sukcesy Wrzosu podczas Mistrzostw Polski Sprintów i Tandemów Mieszanych U23 oraz 36. Pucharu Wronek!

Adrian Wieczorek
Weronika Paszyk i Wiktor Nowak- nowi rekordziści Polski Tandemów Mieszanych Junior Wrzos Sieraków
W dni 12-13 marca, na kręgielni w Sierakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Sprintów i Tandemów Mieszanych juniorów do lat 23. Zawodnicy Wrzosu zdobyli złoto i brąz w Mistrzostwach Polski Juniorów. W niedzielę odbyły się również finały 36. Pucharu Wronek z cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski

Od soboty rano odbywały się zawody mieszane juniorów i juniorek. Łącznie wystartowało piętnaście par, które rywalizowały ze sobą w systemie turniejowym.

W tandemie triumfowali reprezentanci Wrzosu Sieraków- Weronika Paszyk i Wiktor Nowak, którzy pokonali w finale Jagodę Dziamską i Jakuba Cwojdzinskiego. Co warto podkreślić, Para mieszana z Sierakowa, podczas meczu finałowego, ustanowiła Rekord Polski w tandemie mieszanym junior, zbijając 321 kręgli.

Kolejne pary z reprezentantami Wrzosu: Wanessa Krzętowska i Patryk Lukaszewski (ze Startu Gostyń) zajęli znakomite piąte miejsce, natomiast Weronika Nowak i Szymon Kosz (z KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) zajęli miejsce dziewiąte.

W niedzielę od rana, kobiety i mężczyźni walczyli w kategorii sprinterskiej. W sprincie Wrzos zdobył brązowy medal za sprawą Wanessy Krzętowskiej, która ex aequo uplasowała się na najniższym stopniu podium z Martyną Remisz, z KK Dziewiątka- Amica Wronki. Weronika Nowak uplasowała się na siódmej pozycji, a Weronika Paszyk na jedenastej lokacie. Zwyciężyła Nicoletta Dudziak z Polonii Leszno, która wygrała w finale z Julią Sidło z KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.

W kategorii mężczyzn nie udało się zdobyć medalu. Jedyny startujący w barwach sierakowskiej drużyny, Wiktor Nowak uplasował się na piątej pozycji. Przegrał w ćwierćfinale ze srebrnym medalistą sprintu w Sierakowie, Jakubem Tomczykiem. Zwyciężył Szymon Kosz z KS Pilica Tomaszów Mazowiecki. Na najniższym stopniu podium uplasowali się: Mateusz Goździk oraz Jakub Cwojdziński.

W niedzielę, na wroneckiej kręgielni zlokalizowanej przy Placu Targowym, odbyły się finały 36. Pucharu Wronek. Najmłodsi reprezentanci Wrzosu Sieraków spisali się znakomicie, przywożąc sporą ilość medali.

W kategorii Dzieci 2014 i młodsze, całe podium należało do młodych kręglarzy z Sierakowa. Wygrał Kacper Jerzy, zbijając 273 kręgle! O siedem kręgli mniej zbił Jędrzej Czerepkowski, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Alicja Tyczyńska, poprawiając swój rekord życiowy (261 kręgle). Niżej plasowali się: Julia Homyj (6. miejsce), Maksymilian Nowak (8. miejsce), Zuzanna Stefaniak (9. miejsce), Michalina Pawlak (11. miejsce), Filip Krzyżaniak (12. miejsce), Antoni Słomka (16. miejsce), Wojciech Sołtysik (17. miejsce).

W kategorii Dziewczynki, bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Kępik, z Czarnej Kuli Poznań, zbijając 353 kręgle. Z reprezentantek z Sierakowa, najwyżej uplasowała się Pola Łabędzka, na 9. miejscu.
W kategorii Chłopców triumfował Dawid Frąk, który w finałowym starciu nie dał szans dwóm reprezentantom Startu Gostyń: Wojciechowi Pernakowi, oraz Wojciechowi Wajnowi. Poza podium znalazł się Aleksander Zieliński.
W kategorii Młodziczek, Wrzos wywozi brąz za sprawą świetnej gry Leny Jenek. Niewiele zabrakło Amelii Łabędzkiej do zakwalifikowania się do finału. Turniej zakończyła na miejscu piątym. Zwyciężyła Lena Woźniakowska z Wronek.
Prawdziwą bombę odpalił Jan Podolski w rozgrywkach Młodzików. Nie dał szans rywalom, a sam ustanowił nowy Rekord Polski z wynikiem 621 kręgli! O 14 kręgli poprawił wynik reprezentanta Wrzosu, Marcela Nowaka.
W kategorii Juniorka Młodsza, o krok od medalu była Martyna Fidler, która uplasowała się poza podium. Triumfowała Maja Mielcarek z Leszna, natomiast udało się wywalczyć brąz w kategorii Junior Młodszy. Marcel Nowak musiał ustąpić Michałowi Bonkowi oraz Gabrielowi Zastawnikowi.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów!

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?