Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co oznacza twój sen? Poznaj znaczenia najbardziej popularnych snów!

MIKO
Snom przypisuje się konkretne znaczenie ze względu na symbole, które w nich występują, jak i na całą ich treść. Marzenia senne mają swoje podłoże w naszej podświadomości, która rejestruje wszelkie nasze pragnienia i lęki. W interpretacji symboli pomagają nam różnego rodzaju senniki.

Chcesz wiedzieć, co oznaczał twój sen? Przejdź dalej ---->
Snom przypisuje się konkretne znaczenie ze względu na symbole, które w nich występują, jak i na całą ich treść. Marzenia senne mają swoje podłoże w naszej podświadomości, która rejestruje wszelkie nasze pragnienia i lęki. W interpretacji symboli pomagają nam różnego rodzaju senniki. Chcesz wiedzieć, co oznaczał twój sen? Przejdź dalej ---->Pixabay
Poznaj znacznie swoich snów. Sprawdź także, czy możliwe jest, że nie śnisz. Co oznacza sennik egipski i jakie są rodzaje senników? Co według rozmaitych senników oznaczają Twoje sny? Czy wiesz co znaczy Twój sen, gdy śnisz o kocie, wężu, psie lub pająku albo gdy śni Ci się ogród, woda, drabina lub okno? Jak zapamiętać swój sen? Czy sny się sprawdzają? Na te pytania odpowiedzi można szukać w interpretacji symboli sennych, w której pomogą nam różnego rodzaju senniki. Ale zanim zaczniemy w sennikach badać znaczenie snów, warto o te sny... zadbać. Czy mamy wpływ na jakość snu i dlaczego sen jest tak ważny dla naszego organizmu? Co nam utrudnia, a co ułatwia zasypianie i spanie?

Różne są rodzaje snów, a jednym z nich są sny powtarzające się, którym przypisuje się szczególne znaczenie. Warto zrozumieć je i zinterpretować, bo prawdopodobnie poprzez takie powtarzające się sny nasza podświadomość wyjątkowo domaga się zainteresowania danym problemem.

Sennik: czy sny się sprawdzają?

Sny prorocze są ponoć snami sprawdzającymi się. Takie sny miewają osoby bardzo wrażliwe przejawiające w jakimś stopniu zdolności jasnowidzenia.

Sny odwrotne polegają na tym, że niestety śni nam się coś pozytywnie, ale to oznacza, że w rzeczywistości czeka nas raczej coś negatywnego.

Sennik: znaczenie snów

Snom przypisuje się konkretne znaczenie ze względu na symbole, które w nich występują, jak i na całą ich treść. Marzenia senne mają swoje podłoże w naszej podświadomości, która rejestruje wszelkie nasze pragnienia i lęki. W interpretacji symboli pomagają nam różnego rodzaju senniki.

Sennik: rodzaje senników

Senniki pozwalają nam na rozszyfrowanie symboli, często jednak podsuwając rozmaite lub niejednoznaczne ich interpretacje. Jednymi z najstarszych senników są sennik babiloński i sennik egipski – zawierają one najbardziej rozpowszechnione sposoby interpretacji snów, na których bazują również bardzie współczesne senniki.

Chcesz wiedzieć, co oznaczał twój sen? Sprawdź!

Snom przypisuje się konkretne znaczenie ze względu na symbole, które w nich występują, jak i na całą ich treść. Marzenia senne mają swoje podłoże w naszej podświadomości, która rejestruje wszelkie nasze pragnienia i lęki. W interpretacji symboli pomagają nam różnego rodzaju senniki.

Chcesz wiedzieć, co oznaczał twój sen? Przejdź dalej ---->

Co oznacza twój sen? Poznaj znaczenia najbardziej popularnych snów!

Sennik: sen to zdrowie

Od tego jak śpimy zależy nasze zdrowie. Bo sen to niezbędny czas na regenerację i wypoczynek organizmu. Najważniejsze procesy wzrostu i namnażania komórek zachodzą właśnie w nocy. Wówczas powstają też nowe połączenia w centralnym układzie nerwowym i uaktywnia się nasz układ odpornościowy. Podczas snu utrwalamy również świeżo pozyskane informacje.

Zbyt mało snu może prowadzić nawet do rozmaitych chorób. Gdy źle śpimy, nasz samopoczucie i koncentracja pogarszają się. Przewlekłe problemy ze spaniem mogą być przyczyną wielu chorób somatycznych – cukrzycy czy nowotworów oraz zaburzeń psychicznych.

Sennik: co zrobić żeby dobrze spać?

Uważa się, że dorosły człowiek żeby dobrze spać potrzebuje średnio 7-8 godzin snu. Choć niektórzy twierdzą, że w zupełności wystarczy im 6-7. Jest to sprawa indywidualna, ale regeneracja sił, według specjalistów, wymaga przespania 4-5 pełnych cykli snu (każdy złożony jest z dwóch stadiów), które mogą trwać w zależności od naszych predyspozycji genetycznych 80-120 minut.

Dla jakości snu i szybkiego zasypiania istotne znaczenie mają w miarę stałe godziny kładzenia się spać i wstawania. Najbardziej naturalny rytm snu związany ze światłem skutecznie już sobie zakłóciliśmy, ale nie możemy o wadze światła całkowicie zapominać. Przy intensywnym lub specyficznie ostrym świetle nie tylko trudno nam przecież zasnąć, ale i spokojnie spać.

Najlepiej śpimy w ciemnym pomieszczeniu lub przy bardzo stłumionym niewielkim oświetleniu, ale jednocześnie – aby zdrowo spać, w ciągu dnia powinniśmy jak najwięcej korzystać z naturalnego światła. Oczywiście na zdrowy sen ma również wpływ nasza aktywność fizyczne oraz nie objadanie się krótko przed zaśnięciem – zwłaszcza ciężkostrawnymi potrawami.

Bardzo dobrze na jakość snu wpływa także odprężenie psychiczne przed snem i wyciszenie. Postarajmy się więc wieczorem unikać silnych emocji i nerwów. Wygodne łóżko czy materac na pewno pomogą nam się odprężyć w komfortowej pozycji. Dla zdrowego snu ma też znaczenie świeże powietrze w sypialni, odpowiednia, dość niska temperatura pomieszczenia, nie za dużo roślin, a nawet pościel z naturalnego materiału i stonowany odcień ścian sypialni.

Jeśli te wszystkie warunki są spełnione, możemy już spokojnie czekać na sen...

Sennik: czy może się nam nie śnić?

Jedni uważają, że sny pokazują nasze najskrytsze pragnienia, inni, że pomagają nam całkiem skutecznie rozwiązywać wiele problemów, bo nasz mózg podczas snu również pracuje.

Niektórzy twierdzą, że nigdy nie śnią lub po prostu całkowicie nie pamiętają snów. Być może jednak nie chcą po prostu ich pamiętać lub rozpamiętywać, a tym bardziej mówić o nich i interpretować to, co im się przyśniło.

Inną przyczyną może być to, że po przebudzeniu zbyt szybko zaczynają myśleć o sprawach konkretnych, problemach itd. Jeszcze inną może być opór i lęk przed nieznanym i utratą kontroli – bo przecież nie mamy wpływu na sny. Jednak śnimy wszyscy; naukowcy już dawno udowodnili, że każdy człowiek podczas spania ma kilka, a nawet kilkanaście krótkich snów. Problem tkwi więc w zapamiętywaniu ich po przebudzeniu.

Sennik: co zrobić żeby zapamiętać sen?

Dlaczego tak łatwo zapominamy sny? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jedna z popularnych teorii mówi o tym, że nasz mózg traktuje je jak nieistotne informacje. Spory procent nas nie pamięta swoich snów, bo... zwyczajnie nie przywiązuje do nich większej wagi.

Według innej teorii sen jest zapisany w naszej pamięci krótkotrwałej, a ta trwa zaledwie kilka lub kilkanaście sekund. Jednak świadome przypomnienie sobie snu sprawi, że zostanie on zapisany już w pamięci trwałej i wtedy nam nie umknie – przekonują specjaliści.

Podobno też zapamiętywanie snów możemy wyćwiczyć. A w każdym razie, jeśli nie zerwiemy się od razu po przebudzeniu lub nie będziemy natychmiast myśleć o wszystkich problemach dnia codziennego, łatwiej przypomnimy sobie choćby fragmenty snu.

Znawcy tematu radzą zapisywanie snów, a nawet prowadzenie swego rodzaju "dziennika snów". Jeszcze inni proponują stosowanie afirmacji: "Teraz idę spać i będę śnić, a gdy się obudzę będę pamiętać wszystkie moje sny".

Można także spróbować nastawić sobie budzik, by obudził nas w fazie snu REM (mamy kilka powtarzających się faz snu, nazwa tej fazy to skrót od Rapid Eye Movement, czyli Gwałtowne Ruchy Oczu), ale żeby to się udało, trzeba poznać nie tylko kolejność faz, ale również ich częstotliwość (można skorzystać z tak zwanego kalkulatora snu).

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Co oznacza twój sen? Poznaj znaczenia najbardziej popularnych snów! - Poznań Nasze Miasto

Wróć na kornik.naszemiasto.pl Nasze Miasto