Bieg Białej Damy w Kórniku [Zdjęcia]

Paweł Wójkiewicz
Bieg Białej Damy w Kórniku
Bieg Białej Damy w Kórniku Paweł Wójkiewicz
Agnieszka Golak, Maciej Kaminik i Andrzej Grześ na podium "Biegu Białej Damy" w Kórniku.

Na starcie "Biegu Białej Damy" w Kórniku (24.10) stanęło 512 zawodniczek i zawodników na dwóch systansach: pięciu i 10 kilometrów. Agnieszka Golak, Maciej Kaminik i Andrzej Grześ stanęli na podium "Biegu Białej Damy" w ramach Wielkopolskiej Ligi Biegowej, w Kórniku. Agnieszka Golak (Nochowo) na dystansie 10 kilometrów zajęła pierwsze miejsce w kategorii kobiet. Agnieszka Śleboda ze Środy Wlkp. była druga, a trzecia Katarzyna Mendyka z Gostynia.

W kategorii mężczyzn na tym samym dystansie triumfował Szymon Bytniewski przed Maciejem Kaminikiem (Runner's Power Śrem) i Pawłem Wojciechowskim. Andrzej Grześ (MOS Śrem) zajął drugie miejsce w kategorii mężczyzn na dystansie pięciu kilometrów. Pierwszy był Przemysław Lasoń, a trzecie miejsce zajął Piotr Kaźmierczak. Wśród kobiet na pięć kilometrów pierwsze miejsce zajęła Karolina Giezek przed Wiolettą Sobczyk oraz Lucyną Substyk - Pauszek.

Organizatorem "Biegu Białej Damy" w Kórniku była Fundacja Waleczne Serca. "Bieg Białej Damy był czwartą edycją Wielkopolskiej Ligi Biegowej. Ostatnia będzie miała miejsce w Pniewach.