17 Ogólnopolskie Kryterium Uliczne w Kórniku 2015 [ZDJĘCIA]

Paweł Wójkiewicz
17 Ogólnopolskie Kryterium Uliczne w Kórniku 2015
17 Ogólnopolskie Kryterium Uliczne w Kórniku 2015 Paweł Wójkiewicz
17 Ogólnopolskie Kryterium Uliczne w Kórniku o Puchar Burmistrza 2015 już za nami.17 Ogólnopolskie Kryterium Uliczne w Kórniku o Puchar Burmistrza zgromadziło kolarzy z całej Polski.

17 Ogólnopolskie Kryterium Uliczne w Kórniku o Puchar Burmistrza zgromadziło kolarzy z całej Polski.
Głównym wyścigiem w wielkim kórnickim ściganiu był wyścig na 25 kilometrów - kobiet - ze startu wspólnego ulicami Kórnika,

IX Memoriał Franciszka Przecinkowskiego, 30 sierpnia, wygrała zawodniczka UKS Jedynka Mróz Kórnik Nikol Płosaj. Górska mistrzyni Polski w kategorii juniorek z tego roku, brązowa medalistka szosowych mistrzostw Polski w Sobótce.

Obok zwyciężczyni na starcie kryterium ulicznego w IX Memoriale im. Franciszka Przecinkowskiego stanęły: Justyna Kaczkowska, która przed dwoma tygodniami w kazachskiej Astanie wywalczyła tytuł mistrzyni świata juniorek w wyścigu indywidualnym na dochodzenie (2 km), Paulina Brzeźna - Będkowska - ósme. miejsca w wyścigu ze startu wspólnego podczas letnich igrzysk olimpijskich w Pekinie, Agnieszka Skalniak, która w tym roku została, w estońskim Tartu, mistrzynią Europy w jeździe indywidualnej na czas juniorek.
Obok 17 Ogólnopolskiego Kryterium Ulicznego w Kórniku odbył się 44 Festyn Rowerowy dla dzieci,