MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Włosy lśnią jak tafla wody i to za grosze. Domowa laminacja włosów lepsza niż z salonu. Nabłyszcza i pielęgnuje. Wystarczy 1 łyżeczka

Monika Góralska
Monika Góralska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Sprawdzi się nie tylko do jedzenia, ale także do pielęgnacji włosów. Dodaj łyżeczkę do swojego ulubionego kosmetyku. Włosy będą lśniące i gładkie jak tafla wody niczym po laminacji w salonie kosmetycznym. Domowa maseczka nie obciąża włosów, nie pozbawia objętości, są one nawilżone i sypkie.

Spis treści

Tania, domowa laminacja włosów sprawi, że będą one lśniły jak tafla wody

Zamiast wydawać nawet 700 zł. na laminację włosów w salonie kosmetycznym idź do kuchni. Domowy i równie skuteczny zabieg, który wygładzi twoje włosy i sprawi, że będą lśniące i nawilżone zrobisz za 5 zł. Wystarczy, że do swojej ulubionej maseczki do włosów dodasz łyżeczkę mąki ziemniaczanej. Nie wierzysz? Wypróbuj i sama się przekonaj.

Mąka ziemniaczana na włosy nawilża i zamyka łuski włosów. Dzięki temu są one gładkie, błyszczące i wzmocnione.
Mąka ziemniaczana na włosy nawilża i zamyka łuski włosów. Dzięki temu są one gładkie, błyszczące i wzmocnione. puhhha/gettyimages.com

Mąka ziemniaczana to produkt skrobiowy uzyskiwany z gotowanych, suszonych i zmielonych całych ziemniaków razem ze skórką. W mące znajduje się wiele cennych dla zdrowia składników odżywczych, witamin i soli mineralnych takich jak żelazo, witamina C, E, B2, B6, PP, kwas foliowy, krzem, cholina, kwas pantotenowy, magnez, wapń, fosfor, potas. Składniki te nawilżą, odżywią i wygładzą włosy.

Co daje mąka ziemniaczana na włosy?

Mąka ziemniaczana sprawdzi się więc nie tylko w kuchni jako składnik klusek śląskich, zup czy sosów. Możesz jej też użyć do robienia domowych kosmetyków takich jak maseczka do twarzy, suchy szampon, puder do twarzy, krochmal do kąpieli czy właśnie maska do włosów.

Maseczka z mąki ziemniaczanej świetnie sprawdzi się szczególnie w przypadku włosów suchych, zniszczonych, łamliwych, wypadających i pozbawionych blasku. Jednak możesz stosować ją także do każdego rodzaju włosów, zwłaszcza przed jakimś wyjściem, aby okiełznać niesforne kosmyki, dodać im lekkości, wygładzić i nabłyszczyć.

Jak zrobić maseczki z mąki ziemniaczanej?

Zrobienie maski z mąki ziemniaczanej do włosów jest bardzo proste, bo wystarczy do swojego ulubionego kosmetyku dodać trochę mąki. Potrzebujesz więc tylko 2 składników:

  • 1 łyżeczkę mąki ziemniaczanej,

  • 2 łyżki ulubionej maski do włosów (nie emolientowej).

Jak stosować maseczkę z mąki ziemniaczanej na włosy?

  1. Do miseczki przełóż 2 łyżki maski do włosów.

  2. Dodaj łyżeczkę mąki ziemniaczanej i dokładnie wymieszaj.

  3. Maskę nałóż na wilgotne włosy mniej więcej od połowy ich długości zaczynając od ok. 10 cm od skóry. W ten sposób nie obciążysz włosów i skóry głowy.

  4. Dla wzmocnienia efektu na włosy możesz nałożyć foliowy czepek lub po prostu foliową reklamówkę.

  5. Pozostaw maskę na ok. 30 minut.

  6. Następnie dokładnie spłucz samą ciepłą wodą bez użycia szamponu.

  7. Dopiero po spłukaniu całej maseczki możesz umyć włosy szamponem.

  8. Aby uzyskać efekt lśniącej tafli koniecznie wysusz włosy suszarką używając ciepłego nawiewu.

  9. Możesz używać 1-2 razy w tygodniu, ale nie częściej, żeby nie przesuszyć włosów.

Pamiętaj, aby użyć maski bez emolientów (silikonów i olei), ponieważ ich zawartość może za bardzo obciążyć włosy. Maskę będzie trudniej zmyć, a włosy mogą stać się posklejane i pozbawione objętości. Jeśli masz długie włosy zwiększ odpowiednio ilość składników.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Włosy lśnią jak tafla wody i to za grosze. Domowa laminacja włosów lepsza niż z salonu. Nabłyszcza i pielęgnuje. Wystarczy 1 łyżeczka - Strona Zdrowia

Wróć na kornik.naszemiasto.pl Nasze Miasto