Wdrożenie wysokiej jakości e-usług administracyjnych w powiecie krotoszyńskim Wdrożenie wysokiej jakości e-usług administracyjnych w powiecie krotoszyńskim

(© archiwum Polska Press Grupy)

W listopadzie minionego roku gminy: Krotoszyn, Koźmin Wielkopolski, Kobylin, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny oraz powiat krotoszyński zawarły porozumienie w celu rozwoju przygotowania i realizacji projektu pn. „Wdrożenie wysokiej jakości e-usług administracyjnych (...)” we wspomnianych gminach w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020 (WRPO 2014+).

Wspomniane gminy uzgodniły między sobą, że liderem porozumienia jest Miasto i Gmina Krotoszyn.

Celem projektu jest m.in. zwiększenie dostępności technik informacyjnych i komunikacyjnych w sferze publicznej poprzez rozwój elektronicznych usług publicznych świadczonych przez samorządy gmin: Krotoszyn, Koźmin Wielkopolski, Kobylin, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny oraz powiatu krotoszyńskiego na rzecz mieszkańców, przedsiębiorców i innych podmiotów na terenie naszego powiatu.

By tak się stało gminy i powiat muszą zostać wyposażone w odpowiednią infrastrukturę oraz mieć przeszkolonych pracowników. Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w czwartek, 13 lipca, doszło do zmian w budżecie gminy. Wśród nich zwiększono dochody budżetowe o m.in. wpływ środków pochodzących ze źródeł zagranicznych na dofinansowanie wspomnianego wcześniej projektu.

Gmina otrzymała na ten cel aż 1 mln 274 tys. 978 zł. Gmina z kolei zwiększyła wydatki budżetowe i wśród zmian jest przeznaczenie pieniędzy właśnie na ten cel. Gmina wyda na wdrożenie e-usług 1 mln 275 tys. 181 zł.

Czy e-usługi pomogą w dostępności petentów do urzędów? Wiele osób korzystających na co dzień ze środków multimedialnych twierdzi, że tak. Wielu jednak wciąż boi się tej formy załatwiania spraw. „Stary”, dobry urzędnik pozostanie zatem wciąż niezastąpiony.


Zmieniamy Wielkopolskę

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!