Święty Marcin to jedna z najważniejszych ulic w Poznaniu - na pewno jako jedyna obchodzi imieniny.

Święty Marcin zmieniał się w ciągu ostatnich stu lat wielokrotnie. Bywał sercem Poznania, był świadkiem rozruchów, demonstracji i pochodów, to ożywał, to zmieniał się w biznesowe centrum.

Zobaczcie, jaki był piękny przed laty - Święty Marcin na archiwalnych zdjęciach zachwyca!

Jeszcze więcej :
Święty Marcin na archiwalnych zdjęciach zachwyca!Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Rozmaitości

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Koziczka (gość)

Nie mogę podziwiać zdjęć, ponieważ żadnego nie widziałam. Po opisie do tych zdjęć sądze że są ciekawe szkoda tylko że program ich nie pokazuje. Może ktoś to naprawi ?

Poznaniara (gość)

Myślę, że do pierwszych 5 zdjęć warto by było wykonać zdjęcia współczesne z tego samego miejsca. Wówczas będzie widać jak w niektórych miejscach zeszpecono Poznań. I dalej go się zaśmieca ciężkimi budowlami jak na Al. Marcinkowskiego, czy na Deptaku.

poznaniak (gość)

Bardzo sympatyczne wspominki ale konieczna drobna poprawka (by udoskonalić dzieło :-) ) - na zdjęciu 1 i 4 pojawia się budynek komendantury ale nie jest on w posiadaniu UAM - został zburzony po wojnie i na jego miejscu postawiono budynek ówczesnego Komitetu Wojewódzkiego partii (jedynej ;-)) . I ten znalazł się w rękach uniwersytetu - wydział historii (tak, żeby było śmieszniej...)