Już po raz 10. w Poznaniu odbędzie się Noc Naukowców. 30 września wszystkie poznańskie uczelnie wyższe oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe (PCSS) zapraszają na ekscytujące spotkanie z nauką.

Noc Naukowców rozpocznie się za tydzień, w piątek 30 września, ale warto zarezerwować sobie miejsce już w czwartek, 22 września, Wprawdzie na większość z atrakcji wstęp jest wolny, ale niektóre z propozycji wymagają uprzedniej rejestracji.

- Każdy z uczestników musi się zarejestrować, wypełniając specjalny formulasz zgłoszeniowy. Będzie on dostępny na stronie internetowej wydarzenia. Warto zaznaczyć, że liczba miejsc na daną atrakcję jest ograniczona i w związku z tym można zapisać się tylko na 3 wydarzenia - tłumaczy Jolanta Szajbe z działu promocji Politechniki Poznańskiej.

NOC NAUKOWCÓW - ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ


Jak co roku w akcję włączyły się wszystkie poznańskie publiczne uczelnie wyższe oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe (PCSS).

- Organizując różne atrakcje w ramach Nocy Naukowców, chcemy zachęcić dzieci i młodzież do podjęcia w przyszłości kariery naukowej - wyjaśnia Jolanta Szajbe.

Każda z instytucji przygotowała bogaty program obfitujący w atrakcje dla tych starszych i nieco młodszych. Wszyscy uczestnicy będą mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi naukowcy i poznać ciekawostki z dziedziny fizyki, chemii, biologii, oraz ekonomii. Na terenie AWF-u zaś odbywać się będą zajęcia ruchowe.

- Przygotowaliśmy prawie 600 ofert. Niektóre z nich wymagają specjalnej wiedzy i mają za zadanie poszerzyć tę wiedzę. Ponadto w naszym programie znalazło się bardzo dużo propozycji dla wszystkich bez względu na wiek, wiedzę i zainteresowania - podkreśla Agnieszka Motyl z UAM.

Organizatorzy Nocy Naukowców przygotowali specjalną aplikację, która ułatwi uczestnikom poruszanie się po terenie Politechniki Poznańskiej, a także pomoże dostać się do innych lokalizacji. Ponadto kursować będzie specjalny tramwaj.

- W tym roku uczestnicy będą mogli przemieszczać się miedzy lokalizacjami dzięki specjalnie utworzonej linii tramwajowej. Jej trasa przebiegnie od Piątkowa przez Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnikę, ulicę Towarową, Uniwersytet Ekonomiczny, PCSS, AWF, Teatralkę do osiedla Sobieskiego - dodaje Agnieszka Motyl.

Noc Naukowców - w Poznaniu już 10 edycja
Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!