Nowy oddział znajdzie się w centrum miasta - przy ul Nowy oddział znajdzie się w centrum miasta - przy ul

Nowy oddział znajdzie się w centrum miasta - przy ul. Za Bramką (© Adrian Wykrota)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

100 miejsc pracy znajdzie się w nowym oddziale giganta nawigacji, który otwarty zostanie jeszcze w tym roku w Poznaniu.

Nowy oddział TomTom w centrum miasta (ul. Za Bramką) tworzyć będzie kadra, skupiająca się na technologiach informatycznych do pozyskania danych z sensorów. Oznacza to mniej więcej tyle, że ośrodek badawczo-rozwojowy wyprodukuje platformy, które będą udostępniać informacje odbiorcom.

Przedsięwzięcie ma opłacić się nie tylko korporacji. Dla Poznania ważny jest rozwój sektora IT, więc istotne jest przyciągnięcie inwestorów. - Zainteresowanie firm takich jak TomTom, to dowód na to, że zagraniczni inwestorzy dostrzegają w Poznaniu duży potencjał - mówi prezydent Jacek Jaśkowiak.

Zaznacza również, że korzystna jest lokalizacja oddziału. Znajdzie się ona w ścisłym centrum miasta, co może spowodować, że zatrudnione tam osoby także zamieszkają w pobliżu. - Nasi pracownicy będą tworzyć unikalne rozwiązania technologiczne. Chcemy zbudować kadrę składającą się z wysoko wykwalifikowanych osób o otwartych umysłach - podkreśla Grzegorz Leopold, dyrektor biura TomTom w Poznaniu.

Takimi kandydatami mają okazję poszczycić się poznańskie uniwersytety, bo absolwenci uczelni są mile widziani przez kadry kierownicze. Jak komentuje Marcin Kmiecik, z działu Map w TomTom, praca wykwalifikowanych inżynierów z Polski jest dla ich firmy bardzo ważna.

Otwarcie nowej powierzchni planowane jest na grudzień 2017 roku, a obecnie pracownicy są już rekrutowani.

ZOBACZ TEŻ:


Informatyk śledczy: Trzeba dużej wiedzy, by żyć w dzisiejszym świecie bez zostawiania śladów

Źródło: TVN24/x-news.pl

Biznes

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

januszkooo (gość)

Bardzo dobra informacja. W IT ofert pracy nie brakuje, a zarobki są obiecujące, tak jak na tej stronie podają praca-wielkopolskie.pl/. Z resztą, to dotyczy nie tylko naszego rejonu, ale całego kraju. Sam w tej branży działam i nie miałem żadnego problemu ze zmianą stanowiska.