Poznań po raz kolejny obchodzi Dzień bez Samochodu. W czwartek, 22 września, kierowcy będą mogli za darmo skorzystać z przejazdów MPK.

- Prowadzimy jasną politykę z prezydentem Jaśkowiakiem. Jesteśmy przekonani, że indywidualny transport samochodowy nie jest w stanie załatwić potrzeb komunikacyjnych żadnego dużego miasta czy aglomeracji. Tylko transport publiczny, pieszy i rowerowy jest w stanie doprowadzić do tego, że miasto będzie normalnie funkcjonowało. Do tego potrzebna jest zmiana naszych zwyczajów komunikacyjnych - mówi "Głosowi Wielkopolskiemu" Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Zachętą do tej zmiany mają być trwające obchody Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Jego tegoroczna edycja trwa od 16 września, a zakończy się w najbliższy czwartek, 22 września. Jej kulminacją będzie Europejski Dzień bez Samochodu.

CZYTAJ TEŻ: Kościuszki/Fredry: Drogowcy zakończyli prace przy strefie Tempo 30 [ZDJĘCIA]Tego dnia kierowcy będą mogli za darmo korzystać z transportu publicznego. Warunek jest jeden - muszą posiadać dowód rejestracyjny swojego pojazdu. Jeden ważny dowód rejestracyjny upoważniał będzie jedną osobę do darmowego przejazdu środkami MPK.


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Z regionu

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ane (gość)

Jakiś osioł wymyślił taką kolorystykę, przecież ten szary kolor zlewa się z podłożem!!!! Brzydki ten szary.

Hubert (gość)

Kiedy zrozumiecie że ta akcja jest kompletnie bez sensu ! Jest przeznaczona dla jednej osoby a powinna być dla rodziny ! Po co mam sam jechać MPK gdy musze jechać z rodziną to co dla reszty mam kupić bilet ? Wiadomym jest iż wybiorę samochód ! Zero pomyślunku w tych głowach waszych !!!
Ps. od stycznia tego roku komunikacja miejska w Śremie jest darmowa dla wszystkich ! Z nich powinniście brać przykład!

Poznanianka z Pradziada (gość)

Szczególnie przydatny jest transport publiczny ze Świerczewa na Junikowo. Aby tam się dostać to trzeba mieć sporo czasu minimum 1,5 h i 3 środki transportu. REWELACJA tak trzymać!!!!!!!!!!!!!!!!!!