Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lille. Polacy ze srebrnym medalem [ZDJĘCIA]

ap
Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lille. Polacy ze srebrnym medalem [ZDJĘCIA] AFP/EAST NEWS
Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Lille zakończyły się 25 czerwca. Reprezentacja Polski zanotowała we Francji świetny wynik, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji. To najlepszy wynik Biało-Czerwonych w historii tej imprezy.

Po pierwszym dniu mistrzostw Polska zajmowała w klasyfikacji generalnej drugie miejsce. To głównie dzięki świetnym występom Marcina Lewandowskiego, który wygrał bieg na 1500 metrów oraz Sofii Ennaoui, która zwyciężyła na dystansie 3000 metrów. Bardzo dobrze zaprezentowali się też inni polscy zawodnicy, którzy w kilku konkurencjach zajmowali wysokie miejsca.

W niedzielę odbyły się konkursy aż w 19 konkurencjach. Ogromny pech spotkał Adama Kszczota, który wygrał swój bieg na 800 metrów, ale został... zdyskwalifikowany za przekroczenie linii wewnętrznej toru. Nie powiodło się również Karolinie Kołeczek, która została zdyskwalifikowana za falstart w biego na 110 metrów przez płotki.

Bardzo dobrze poradzili sobie natomiast Paweł Fajdek, który uzyskał 78,29 m i wygrał konkurs rzutu młotem, Kamila Lićwinko, która triumfowała w skoku o tyczce, skacząc 1,79 m oraz kobieca sztafeta 4x400 m, która zwyciężyła z najlepszym w tym roku czasem na Starym Kontynencie.

Drużynowymi Mistrzami Europy zostali Niemcy, którzy uzbierali 321,5 punktu. Polacy zdobyli 295 oczek, a na trzecim miejscu znaleźli się Francuzi z 270 punktami.