W ramach Dni Łazarza w niedzielę w parku Wilsona odbył się X Bieg Łazarski, a tuż po nim rozpoczął się tradycyjny festyn.

29. Dni Łazarza trwały już od czwartku. W weekend również na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Wśród nich tradycyjny, niedzielny Bieg Łazarski. Odbył się już po raz dziesiąty, ale pierwszy raz w parku Wilsona, a nie Kasprowicza. Z tego powodu organizatorzy musieli zrezygnować z biegu na dystansie 2,5 i 5 kilometrów. W osobnych zmaganiach uczestniczyli przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i osoby uprawiające nordic walking.

Czytaj również: Robert Biedroń: Nie zamierzam zakładać żadnej partii z Joanną Schmidt, czy Ryszardem Petru. Nie chcę być szalupą ratunkową

– Na końcu było już trudno, ale cieszę się, że udało się wygrać. Tyle, że dla mnie to bardziej zabawa – mówił nam Mikołaj Gasiński, zwycięzca biegu dla uczniów szkół podstawowych. Mikołaj uczy się w szóstej klasie i jak tłumaczy: – Na co dzień ćwiczę raczej palce grając w gry komputerowe.

W parku Wilsona byli także policjanci uczący najmłodszych zasad ruchu drogowego.

– To bardzo przydatne, uczy zachowania nie tylko jako kierowca, ale też pieszy – tłumaczyła Anna Żubka, mama Marcela, który brał też udział w biegu przedszkolaków. Na Dni Łazarza przyjechali z Rogalinka. Pani Anna chwaliła kameralną atmosferę, atrakcje i to, że każdy uczestnik biegu otrzymuje medale.

– Nie pobieramy też wpisowego – dodawał Wojciech Wysocki z komitetu organizacyjnego. Tłumaczył, że w sobotę odbył się też festyn sąsiedzki, a frekwencja dopisała. W niedzielę festyn i koncerty wciąż trwają w parku Wilsona.

Na miejscu można też spotkać wolontariuszy z golden retrieverami. Ludzie i pieski wspólnie zbierają pieniądze na leczenie 10-letniego Krzysztofa Dondajewskiego. Chłopiec cierpi na zespół łamliwego chromosomu X. Wchodzi w to wiele schorzeń, jednak najbardziej w codziennym funkcjonowaniu przeszkadza autyzm. Jest nadwrażliwy na dźwięk i dotyk. Jest też osobą trudną w kontaktach. Pieniądze są potrzebne na dalszą rehabilitację.

Uczniowie z Poznania rozmawiali z kosmosem - zobacz wideo:


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?
Pisz do nas na: poznan@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!