Centrum warte Poznania - kolejna edycja konkursu rozstrzygnięta. Jury nagrodziło i rozdysponowało 350 tysięcy złotych pomiędzy 16 pomysłów. Wśród czterech najwyższej ocenionych projektów znalazły się dwa, które będą realizowane na Śródce.

Wyróżnienia przyznano 12 propozycjom, wśród nich znalazł się m.in. „Wildecki bieg śniadaniowy” czy „Kultura w Bramie 46”.

Zobacz: Poznań. Nad Wartą będzie port jachtowy. Mniejszy niż planowano, ale prace nad nim ruszą już w 2020 roku [WIZUALIZACJE]

Największe dofinansowanie otrzymały „Wianki. Parada Sobótkowa 2018”, które jako jeden z trzech projektów uzyskały drugie miejsce.

Taką samą lokatę zajął projekt „Otwarte księgarnie” oraz „Zielona symfonia – instalacja”. Ten ostatni to mural, który powstanie przy ul. Ostrówek 17. Będzie on składał się z układu rur i tulei, które w czasie deszczu zagrają swoją symfonię.

Najwyżej oceniono projekt „Ośrodek”, zakładający powstanie galerii sztuki w dawnym kiosku na Śródce, w sąsiedztwie muralu „Śródecka opowieść.

ZOBACZ TAKŻE: Zabytek Otwarty, czyli poznaniacy poznają niezwykłe miejsca. Odcinek 1. - Teatr Polski [ZDJĘCIA]

***
Murale w Poznaniu
Z miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!