W piątkowy poranek na os. Powstańców Warszawy w Poznaniu 16-latek zaatakował 63-letnią kobietę, która nie chciała mu dać pieniędzy na bilet. Chłopak psiknął jej w twarz gazem, wyrwał torebkę i uciekł. Na szczęście zatrzymał go policjant, który usłyszał krzyk kobiety.

Do napadu doszło w piątek, 18 sierpnia w godzinach porannych. Sprawca, który wyrwał starszej kobiecie torebkę i zaczął uciekać, miał wyjątkowego pecha, ponieważ w pobliżu było dwóch policjantów, którzy szybko go złapaki. Pierwszy z pomocą przybył funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji KWP. W momencie zatrzymania sprawcy napadu był już po służbie, wracał właśnie do domu, kiedy usłyszał krzyk kobiety.

- Od razu ruszył na poszukiwanie sprawcy. Kilka chwil później zauważył młodego człowieka, który odpowiadał rysopisem napastnikowi i po krótkim pościgu obezwładnił go i zatrzymał. W całą sytuację włączył się drugi policjant po służbie – ze Sztabu Policji KMP, który akurat był w pobliżu i asekurował swojego kolegę. Na miejsce przyjechał wezwany patrol, który przejął zatrzymanego - relacjonuje Maciej Święcichowski z poznańskiej policji. - Poszkodowana kobieta na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Odzyskała również swoją torebkę z całą zawartością - dodaje.

Zatrzymany 16-latek za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Ktoś wyłożył zatrute mięso na szczecińskim osiedlu. Zatruły się nim śmiertelnie wolno żyjące koty

źródło: TVN24/x-news.pl.


Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!